Ia

Imię to oznacza ‘fiołek’.


Ida

imieniny: 13 kwietnia, 4 września

Jest to osoba ambitna, autorytatywna, wyrachowana. Posiada krytyczny, wszechstronny umysł. Dobry znawca ludzkiej natury, zmysłowa kochanka. Lubi zmiany i dalekie podróże.


Idalia

imieniny: 15 listopada

Imię to powstało z przekształcenia imienia Ida, które z kolei pochodzi od niemieckiego słowa id, które znaczy praca. Imieniny: 16 II.


IDOSŁAWA

Żeńska forma imienia → Idosław.


IDZIA

Żeńska forma imienia → Idzi.


IDZIMA

Żeńska forma imienia → Idzim.


IDZIMIRA

Żeńska forma imienia → Idzimir.


IDZISŁAWA

Żeńska forma imienia → Idzisław.


Ifigenia

imieniny: 21 września

Imię dobrze znane z greckiej literatury antycznej. Z gramatycznego punktu widzenia jest to imię dwuczłonowe, składające się ze słów iphi - i - geneia, co znacza – urodzona z mocy (królewskiej lub boskiej) albo dobrze urodzona.


Iga

imieniny: 16 października

imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Znaczenie: ignis - ogień; Imię oznaczające osobę o płomiennym sercu, pełną ognia wewnętrznego, żaru myśli i uczuć, gotową do poświęceń bez granic. Polski odpowiednik tego imienia to Żegota. Osoba o tym imieniu jest sprawiedliwa, ambitna, posiada stały charakter, ma wyczulony honor, jest uczuciowa, sprawiedliwa, poważna. W sposobie bycia tkwi w niej coś z ognia, bowiem nieraz jest raptowna w swych poczynaniach, innym razem znowu powolna, melancholijna. Z gruntu to kobieta o stałych zasadach, dyplomatycznym sposobie bycia, dbająca o dobro swojego imienia. Nie rzuca słów na wiatr, postanowienia realizuje z żelazną konsekwencją. Osiąga wybitne sukcesy w nauce i w swoim zawodzie. Służy przykładem innym ludziom, którym także udziela pomocy. Iga nie jest zazdrosna, złośliwa ani nerwowa. Bywa uosobieniem staropolskiej gościnności. Chętnie uczestniczy w biesiadach, podejmuje gości. W rodzinie jest prawdziwym przywódcą rodu.


IGNACJA

Żeńska forma imienia → Ignacy.


Ilayla

Jest to imię afrykańskie, używane także w Australii, pochodzi (podobnie jak imię Ilona) w wyniku wielu przekształceń od imienia Helena. Imieniny: 21 III.


ILDEFONSA

Żeńska forma imienia → Ildefons.


ILIA

Słowiański odpowiednik męskiego imienia → Eliasz.


ILIANA

Żeńska odmiana imienia → Ilia.


Illuminata

Jest to żeńska forma męskiego imienia łacińskiego Illuminat. Genetycznie jest to cognomen Illuminatus — ‘oświecony’.


Ilona

imieniny: 27 stycznia, 18 sierpnia

Osoba zdecydowana, ma uzdolnienia kierownicze, nie lubi by jej ktoś wydawał polecenia lub rozkazywał. W postępowaniu przede wszystkim jest sprawiedliwa, szlachetna i prostolinijna. Dodatkowo jest energiczna, zdecydowana, wrażliwa - niektóre sprawy załatwia intuicyjnie. Ceni towarzystwo, lubi otaczać się osobami przeciwnej płci, choć osoby o tym imieniu pozostają wierne tym, których wybrały.


ILZA

Skrót od imienia → Elżbieta.


Imelda

Jest to dwuczłonowe imię germańskie, złożone z elementów: Imm // Irmin - bóg plemienny oraz - hilde - wojna, wlaka, bitwa.


IMISŁAWA

Żeńska forma imienia → Imisław.


IMIŁA

Pochodzenia starosłowiańskiego. Oznacza: imię miłe.


India

Jest to imię angielskie, które pochodzi od nazwy kraju (Indie) i od nazwy rzeki, która przepływa przez ten kraj: rzeka Indus. Imieniny: 16 IV.


Ines

Jest to hiszpańska, zdrobniała forma imienia Agnes (Agnieszka). W Polsce występuje rzadko jako imię samodzielne w postaci Ines lub Inez.


Inga

imieniny: 25 października

Jest to imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od zdrobnienia grupy imion, także męskich, znanych w kulturach germańskich i skandynawskich rozpoczynających się na Ing - imiona jednego z normadzkich bogów. Według innych przypuszczeń, może pochodzić ze zdrobnienia imienia Kinga. Według innych pochodzi starogermańskiego słowa Ingwaz, które znaczy - ten, który stoi na czele.Imieniny: 25 X.


INGRYDA

Pochodzenia skandynawskiego, oznacza: jeżdżąca pod opieką boga Inga.


Inka

Jest to fińska wersja imienia Inga.Imieniny: 16 IV.


INNOCENTA

Żeńska forma imienia → Innocenty.


Irena

imieniny: 5 kwietnia, 5 maja, 18 września, 20 września, 20 października

to kobieta pogodna, gospodarna, lubiąca rodzinę, szanująca dom. Wśród członków rodziny jest szanowana osoba, ceniona za swój otwarty na wszystko umysł, szeroka filantropię, doradztwo innym osobom. Posiada szczytne idee, jest religijna, bierze na siebie odpowiedzialność za rodzinę i dom. Nieraz buja w obłokach, marząc o nadzwyczajnych podróżach, dużym majątku, wysokich zaszczytach i wielkiej władzy. Osoba godna szacunku.


IRMA

Pochodzenia niemieckiego, oznacza: wielka, silna.


Irmina

imieniny: 24 grudnia, 30 grudnia

imię żeńskie niemieckiego pochodzenia. Jest to skrócona forma imion, które w pierwszej części mają element Irm(en), a więc Irmgard, Irmenburd(a), Irmentraud. Irm łączy się ze staro-wysoko-niemieckim irmin - ziemia, świat, obejmujący wszystko. Imię to ma też postać Irma. Kobieta o tym imieniu jest konserwatystką. Zawsze stara się osiągnąć cel, który bardzo często związany jest z krajem. Jest patriotką i w takim duchu wychowuje swoje dzieci. Szukając kandydata na męża ważne dla niej jest sposób myślenia i postępowania mężczyzny. Lubi pracować i poświęcać się dla innych, ale tylko w słusznej sprawie.


IRYDA

Pochodzenia greckiego, oznacza: tęcza.


ISAURA

Imię zapożyczone z brazylijskiego serialu TV Biała niewolnica, bardzo popularnego w Polsce w latach 70.


IŚCIEMIŁA

Żeńska forma imienia → Iściemił.


IŚCISŁAWA

Żeńska forma imienia → Iścisław.


Ismena

Jest to imię żeńskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się z mitologii greckiej. Było imieniem córki Oedipusa i Jocasta. Imieniny: 29 I.


IWA

Zdrobnienie od imienia Iwona.


IWANA

Żeńska forma imienia → Iwan.


Iwetta

Imię żeńskie, które uchodzi za wariant germańskiego zdrobnienia Jutta (od biblijnego Judyta). Natomiast francuskie Yvette jest późnym derywatem od męskiego imienia Yve(s).


Iwona

imieniny: 23 maja, 27 października

jest odporna i nie załamuje się byle niepowodzeniem. Łatwo przystosowuje się do nowych warunków. Lubi być blisko natury. Osoby o tym imieniu maja niełatwy charakter, są materialistkami, lubią pieniądze i zaszczyty. Są bardzo subiektywne i niesłychanie przekorne. Cechuje je wyjątkowa aktywność.


Iza

imieniny: 0000-00-00

osoba je nosząca jest zdolna do wielu nadzwyczajnych czynów. Chętnie zdobywa wiedzę i zajmuje się naukowymi badaniami. Jest bardzo dokładna, uczy skrupulatności innych, ceni punktualność. Posiada duże zdolności lingwistyczne, toteż wiele podróżuje. Ciepło rodzinne jest lekarstwem jej znerwicowanej osobowości. Posiada dar trwania przy swoich przekonaniach. Temperament żywy. Ceni gustowne ubiory i smaczne potrawy. W miłości stała.


Izabela

imieniny: 4 stycznia, 16 marca, 14 lipca, 3 września

Imię pochodzenia hiszpańskiego i znaczy tyle, co Elżbieta. Osoba je nosząca jest zdolna do wielu nadzwyczajnych czynów. Chętnie zdobywa wiedzę i zajmuje się naukowymi badaniami. Jest bardzo dokładna, uczy skrupulatności innych, ceni punktualność. Posiada duże zdolności lingwistyczne, toteż wiele podróżuje. Ciepło rodzinne jest lekarstwem jej znerwicowanej osobowości. Posiada dar trwania przy swoich przekonaniach. Temperament żywy. Ceni gustowne ubiory i smaczne potrawy. W miłości stała.


IZAURA

Polska odmiana imienia → Izaura.


IZOLDA

Pochodzenia celtyckiego, oznacza: piękna.


IZYDORA

Żeńska forma imienia → Izydor.
  Ubieranki